Post by SALFORD GIRL on Jun 21, 2019 16:45:13 GMT
SHEFFIELD
Tuesday, 25 June 2019::
****OPEN RACES****
Race 4 20.10 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM PUPPY 500
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 DROOPYS REEL Miss A.Harrison (Newcl)
2 MERRY MIA Mr C.Handford
3 ROCKET JOHN (M) Mr C.T.Lynch (Unatt)
4 BURKIES ARMY (M) Mr S.Naylor
5 EASY DOWN (M) Miss G.A.Rees
6 CONEY KOOKEE (W) Mr D.A.O'Brien
Race 5 20.25 280m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM SPRINT DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 NEWINN TRUMP Mr A.J.Bentley (Knsly)
2 VITAL REVIEW Mr S.R.Parker (Donc)
3 HYPNOTIC TWIRL Mr G.R.Eccles (BVue)
4 CONEY KRACNIKOV (M) Mr A.McKenna
5 ETHEL (M) Miss N.Langley (Knsly)
6 YAHOO EDDIE (W) Mr D.A.O'Brien
Race 6 20.40 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STANDARD DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 COOLAVANNY BIMBO Mr J.Sharp
2 CAMPSIE LADY Mr G.McEntee (Unatt)
3 CONEY KUCCINI Mr D.A.O'Brien
4 DROOPYS WILD Mr B.Draper
5 DROOPYS AUSSIE (M) Miss S.Ralph (Monm)
6 EMPRESS KATIE (M) Mr L.G.Tuffin (Notts)
Race 7 20.55 480m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM 480 DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 KATIES QUIXOTE Mr D.J.Grainge (Pelaw)
2 CINDERELLA MAN Mrs L.J.Wilson (Knsly)
3 EASY CURLY Miss G.A.Rees
4 JOELLA REGGIE Mr B.Draper
5 GROVENOR ROCKET (M) Mr G.R.Eccles (BVue)
6 DROOPYS CONTROL (W) Mrs S.Nicklin (Unatt)
Race 8 21.10 660m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STAYERS DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 CONEY KARAT Mr D.A.O'Brien
2 SHEWHODARESWINS Mr C.T.Lynch (Unatt)
3 NAMETAB HERCULES Mrs L.J.Wilson (Knsly)
4 LEADING OUT Mrs S.Watson (Donc)
5 GRUMPY TINKER Miss N.Langley (Knsly)
6 COLSTON MAGIC (M) Mr L.G.Tuffin (Notts)
Race 9 21.25 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STANDARD DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 CACTUS TWINK Mr A.McKenna
2 LOSTRIGG BARNEY Mr B.Draper
3 BALLYMAC DEVON Mr S.R.Parker (Donc)
4 LIGHTFOOT OSCAR Mr J.D.Davy
5 BALLYMAC MACKEN Mrs S.Watson (Donc)
6 FAWN TANGO (W) Mrs J.Bateson (Unatt)
Race 10 21.40 280m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM SPRINT DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 CONEY CHAMONE Mr D.A.O'Brien
2 LAUGHIL SAM Mr C.Handford
3 SHARPYS TURBO Mr J.Sharp
4 HEATHLAWN FLASH (M) Mr D.J.Atkins (Hnlow)
5 LONGRANGE SAM (M) Miss L.J.Stephenson
6 CONEY CASSIUS (W) Mr A.McKenna
Race 11 21.55 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STANDARD DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 ASHBANK CHRISTY Mrs J.Bateson (Unatt)
2 PIEMANS COUGAR Miss L.J.Stephenson
3 LOSTRIGG FREDDY Mr B.Draper
4 HARTON ROSS Mr S.Naylor
5 TAYLORS WOOD Mr A.McKenna
6 BARNSIDE SANCHEZ (W) Mr S.R.Parker (Donc)
Barnside Sanchez : NAME CHANGED 22.My from Final Sanchez
Race 12 22.10 660m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STAYERS DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 MAYS BUYWISE Mrs S.Watson (Donc)
2 HARTON WILLOW Mr B.Draper
3 COLLEGE BELL Mr P.Barlow
4 SHARPYS PLUTO Mr J.Sharp
5 CURIOSITY SHOP Miss L.J.Stephenson
6 MILLHOUSE TOMMY (M) Mr A.W.Templeton (Unatt)
Race 13 22.25 280m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM SPRINT DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 NEWS AT SIX Mr G.J.Holman (Unatt)
2 HEAVENSONFIRE Mr S.R.Parker (Donc)
3 CATRIGG CAIT Mr J.Sharp
4 EXCITING COCO (M) Mr B.Draper
5 BALLYMAC CONTE (M) Mr C.Handford
6 CONEY SABELLA (W) Mr A.McKenna
Race 14 22.40 480m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM 480 DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 BALLYCOWEN JAKE Miss L.J.Stephenson
2 SHARPYS JUNIOR Mr J.Sharp
3 CONEY BOOM BOOM Mr D.A.O'Brien
4 RUSSANDA RIPLEY Mr S.R.Parker (Donc)
5 GEELO BARCLAY (M) Mr C.A.Perry
6 SCARY CREEK (W) Mr G.R.Eccles (BVue)...
Tuesday, 25 June 2019::
****OPEN RACES****
Race 4 20.10 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM PUPPY 500
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 DROOPYS REEL Miss A.Harrison (Newcl)
2 MERRY MIA Mr C.Handford
3 ROCKET JOHN (M) Mr C.T.Lynch (Unatt)
4 BURKIES ARMY (M) Mr S.Naylor
5 EASY DOWN (M) Miss G.A.Rees
6 CONEY KOOKEE (W) Mr D.A.O'Brien
Race 5 20.25 280m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM SPRINT DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 NEWINN TRUMP Mr A.J.Bentley (Knsly)
2 VITAL REVIEW Mr S.R.Parker (Donc)
3 HYPNOTIC TWIRL Mr G.R.Eccles (BVue)
4 CONEY KRACNIKOV (M) Mr A.McKenna
5 ETHEL (M) Miss N.Langley (Knsly)
6 YAHOO EDDIE (W) Mr D.A.O'Brien
Race 6 20.40 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STANDARD DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 COOLAVANNY BIMBO Mr J.Sharp
2 CAMPSIE LADY Mr G.McEntee (Unatt)
3 CONEY KUCCINI Mr D.A.O'Brien
4 DROOPYS WILD Mr B.Draper
5 DROOPYS AUSSIE (M) Miss S.Ralph (Monm)
6 EMPRESS KATIE (M) Mr L.G.Tuffin (Notts)
Race 7 20.55 480m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM 480 DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 KATIES QUIXOTE Mr D.J.Grainge (Pelaw)
2 CINDERELLA MAN Mrs L.J.Wilson (Knsly)
3 EASY CURLY Miss G.A.Rees
4 JOELLA REGGIE Mr B.Draper
5 GROVENOR ROCKET (M) Mr G.R.Eccles (BVue)
6 DROOPYS CONTROL (W) Mrs S.Nicklin (Unatt)
Race 8 21.10 660m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STAYERS DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 CONEY KARAT Mr D.A.O'Brien
2 SHEWHODARESWINS Mr C.T.Lynch (Unatt)
3 NAMETAB HERCULES Mrs L.J.Wilson (Knsly)
4 LEADING OUT Mrs S.Watson (Donc)
5 GRUMPY TINKER Miss N.Langley (Knsly)
6 COLSTON MAGIC (M) Mr L.G.Tuffin (Notts)
Race 9 21.25 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STANDARD DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 CACTUS TWINK Mr A.McKenna
2 LOSTRIGG BARNEY Mr B.Draper
3 BALLYMAC DEVON Mr S.R.Parker (Donc)
4 LIGHTFOOT OSCAR Mr J.D.Davy
5 BALLYMAC MACKEN Mrs S.Watson (Donc)
6 FAWN TANGO (W) Mrs J.Bateson (Unatt)
Race 10 21.40 280m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM SPRINT DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 CONEY CHAMONE Mr D.A.O'Brien
2 LAUGHIL SAM Mr C.Handford
3 SHARPYS TURBO Mr J.Sharp
4 HEATHLAWN FLASH (M) Mr D.J.Atkins (Hnlow)
5 LONGRANGE SAM (M) Miss L.J.Stephenson
6 CONEY CASSIUS (W) Mr A.McKenna
Race 11 21.55 500m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STANDARD DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 ASHBANK CHRISTY Mrs J.Bateson (Unatt)
2 PIEMANS COUGAR Miss L.J.Stephenson
3 LOSTRIGG FREDDY Mr B.Draper
4 HARTON ROSS Mr S.Naylor
5 TAYLORS WOOD Mr A.McKenna
6 BARNSIDE SANCHEZ (W) Mr S.R.Parker (Donc)
Barnside Sanchez : NAME CHANGED 22.My from Final Sanchez
Race 12 22.10 660m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM STAYERS DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 MAYS BUYWISE Mrs S.Watson (Donc)
2 HARTON WILLOW Mr B.Draper
3 COLLEGE BELL Mr P.Barlow
4 SHARPYS PLUTO Mr J.Sharp
5 CURIOSITY SHOP Miss L.J.Stephenson
6 MILLHOUSE TOMMY (M) Mr A.W.Templeton (Unatt)
Race 13 22.25 280m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM SPRINT DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 NEWS AT SIX Mr G.J.Holman (Unatt)
2 HEAVENSONFIRE Mr S.R.Parker (Donc)
3 CATRIGG CAIT Mr J.Sharp
4 EXCITING COCO (M) Mr B.Draper
5 BALLYMAC CONTE (M) Mr C.Handford
6 CONEY SABELLA (W) Mr A.McKenna
Race 14 22.40 480m Flat (OR)
SHEFFIELD STADIUM 480 DUPLICATED
1st £250 + Trophy, Others £50 Total £500
1 BALLYCOWEN JAKE Miss L.J.Stephenson
2 SHARPYS JUNIOR Mr J.Sharp
3 CONEY BOOM BOOM Mr D.A.O'Brien
4 RUSSANDA RIPLEY Mr S.R.Parker (Donc)
5 GEELO BARCLAY (M) Mr C.A.Perry
6 SCARY CREEK (W) Mr G.R.Eccles (BVue)...